ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

چه اطلاعاتی از اینترنت فیبر نوری میدانید؟

admin
16 فروردین 1401
دقیقه زمان برای مطالعه
امتیاز بدهید

اینترنت فیبر نوری

اینترنت فیبر نوری یکی از فناوری های کاربردی برای اینترنت ثابت است که جایگزین کابل مسی است. ساختار فیبر نوری به گونه ایست که از نور جهت انتفال اطلاعات استفاده می شود. به همین خاطر نویز های الکترومغناطیسی نمی توانند بر روی آن تاثیر بگذارند. اتصال اینترنت از طریق شبکه‌های فیبر نوری به استانداردی طلایی جهت انتقال سریع و کیفیت بالای داده‌ها برای مشاغل تبدیل شده است. ماهیت نسبتآ جدید این فناوری قادر است برخی از افراد را برای سرمایه‌گذاری در این تجارت ترغیب نماید.

فیبر به جای برق برای انتقال داده به نور متکی است که همین امر باعث می‌شود اتصالات اینترنت فیبر نوری بسیار سریع تری که قابلیت دستیابی به پهنای باند بالاتر را دارند، تسهیل کند.

مزایای اینترنت فیبر نوری

هزینه ی اینترنت فیبر نوری

هزینه ی اینترنت فیبر نوری نسبت به رقبایی مانند اینترنت های TD/LTE، اینترنت های موبایل و همچنین اینترنت های رادیویی به صرفه تر است. شما تنها نیاز به تهیه مودم خواهید داشت که ممکن است درصورت عقد قرارداد سالیانه از طرف مخابرات تهران به صورت رایگان به شما اهدا شود.

سرعت دانلود اینترنت فیبر نوری

بدلیل ساختار متفاوت فیبر نوری این فناوری وابستگی زیادی به فاصله ندارد و می تواند در فاصله های طولانی نیز سرعت خوبی را ارائه دهد، در فناوری های نظیر ADSL فاصله کاربر تا مرکز مخابرات نقش مهمی در سرعت اتصال دارد. از طرفی بدلیل فناوری انتقال دیتا که در فیبر نوری به صورت نور است، نویز الکترومغناطیسی محیطی بر روی آن تاثیر گذار نمی باشد و در کل این نوع فناوری نویز پذیر نخواهد بود. همچنین سرعت بالای این فناوری در پشتیبانی شبکه تاثیر خوبی دارد، چراکه کارشناسان پشتیبانی شبکه در بعضی مواقع نیاز به دانلود فایل های حجیم پیدا می کنند و اگر اینترنت مجموعه مورد نظر سرعت مناسبی داشته باشد، مشکل و نیاز مورد نیاز زودتر برطرف می شود.

زمان پاسخ دهی درخواست های در اینترنت فیبر نوری

دومین مزیت اینترنت فیبر نوری سرعت آن است. زمانی که شما از اینترنت استفاده می کنید با هر نوع استفاده درخواست هایی را ارسال می کنید و پس از چند میلی ثانیه پاسخ هایی را دریافت خواهید نمود که در آن صورت پاسخ دهی مطلوبی دارید. تنها در استفاده از اینترنت TD/LTE و اینترنت سیم کارت است که شما سرعت پاسخ دهی کند تری را نسبت به سایر اینترنت ها خواهید داشت، زمان پاسخ دهی در اینترنت در مواردی اهمیت پیدا می کند که از جمله می توان به تماس های صوتی و تصویری اشاره نمود.

سرعت آپلود اینترنت فیبر نوری

این سرویس نه تنها می تواند سرعت دانلود خوبی را به شما ارائه دهد بلکه می توان به همان میزان سرعت آپلود خوبی را از آن انتظار داشت. یکی از موارد استفاده از آپلود اینترنت فیبر نوری، استفاده دوربین های مدار بسته است. استفاده دیگر شما از آپلود اینترنت در بحث دورکاری است. درساده ترین حالت ممکن شما در دورکاری باید فایل هایی را برای همکاران خود ارسال کنید که اگر فایل های شما حجین و شامل فایل های گرافیکی و ویدوئی باشد سرعت آپلود اینترنت برای شما اهمیت ویژه ای پیدا می کند. شما در دورکاری نیاز به برقراری تماس های تصویری گروهی با همکاران خود هستید، در اینجا هم شما نیاز به آپلود ویدئو تماس خود دارید و اگر از سرعت آپلود اینترنت خوبی برخوردار نباشید تماس های شما با اختلال مواجه خواهد شد.

 اطمینان

نوسانات دما، شرایط آب و هوای شدید و رطوبت می‌تواند زمانی که یک سازمان به اینترنت کابلی مبتنی بر کابل وابسته است،  موجب قطع برق و از دست رفتن اتصال شما شود. کابل مسی قدیمی یا کهنه می‌تواند خطر آتش‌سوزی داشته باشد، بنابراین امر که جریان الکتریکی را حمل می‌کند می‌تواند تحت شرایطی حرارت ایجاد کند. نگرانی‌های مربوط به امینت مس شامل خطرات تداخل سیگنال‌های الکتریکی یا رادیویی نیز است. همچنین سیم‌های مسی در ساختمان توسط پرسنل شرکت تلفن قابل‌دسترسی می باشند و گاهی اوقات آن‌ها می‌توانند اشتباه کنند و سیم‌های نادرست را قطع نمایند. بعلاوه سیم‌های مسی به دفتر مرکزی شرکت تلفن بازگشت که در آنجا می‌تواند قطع اتصال رخ دهد. فیبر  مستقل از شرکت تلفن، تجهیزات آن‌ها و نقاط پایانی آن‌ها می باشد.

ارائه خط تلفن دیجیتال بر روی اینترنت فیبر نوری

در صورت کابل کشی فیبر نوری در محدوده شما می توانید از سرویس تلفن دیجیتال نیز استفاده کنید.

امنیت

امروزه توجه به امنیت شبکه سایبری از اهمیت بالایی برخوردار است. اینترنت فیبر نوری به عنوان روشی مقرون به صرفه جهت افزایش امنیت اینترنت شما است. کابل مسی را می‌توان با اتصال واسطه ای بر روی کابل مربوط به آن به سادگی رهگیری نمود و اطلاعات را به سرقت برد. قرار دادن یک اتصال رهگیر بر روی یک کابل اینترنتی فیبر نوری جهت رهگیری انتقال داده‌ها بسیار دشوار است. همچنین شناسایی سریع سیم‌های در خطر افتاده آسان خواهد بود زیرا به طور واضح امواج نوری ساطع می‌کنند.

تفاوت اینترنت فیبر نوری با دیگر اینترنت ها در چیست؟

فناوری های اینترنتی با گذر زمان پیشرفت چشمگیری داشته است. در این مقاله خلاصه ای از انواع اتصالات که هنوز مورد استفاده قرار می گیرند و نحوه عملکرد آنها آمده است آورده ایم:

اینترنت تلفنی
اینترنت تلفنی از خطوط تلفن موجود که معمولاً از مس ساخته می شوند، استفاده می کند. Dial-up از فرکانس شنیدنی تلفن ثابت استفاده می کند. به همین خاطر است که زمان اتصال یک سری بوق و صداها را می شنوید. شما قادر نیستید از تلفن و اینترنت به طور همزمان استفاده کنید زیرا آنها خط یکسانی دارند. میانگین سرعت اتصال dial-up حدود 56 کیلوبیت بر ثانیه جهت بارگیری و بارگذاری است.

اینترنت( DSL )
اینترنت DSL نیز از خطوط تلفن جهت انتقال داده ها استفاده می کند. اما برخلاف dial-up اینترنت DSL از فرکانس های نامفهوم استفاده می نماید. سرعت متوسط ​​برای DSL بین 1 تا 100 مگابیت بر ثانیه جهت بارگیری و تا 20 مگابیت بر ثانیه برای بارگذاری است.

اینترنت فیبر نوری

اینترنت فیبر نوری اتصالات پرسرعت داده ها را با سرعت های مختلف انتقال می دهد. علاوه بر سرعت بیشتر، فیبر به صورت گسترده ای قابل اطمینان تر است. سرویس CenturyLink Fiber قادر است سرعت بارگیری/بارگذاری متقارن را تا 940 مگابیت بر ثانیه از طریق اتصال سیمی به روتر شما ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

دسته بندی انواع کابل شبکه بر اساس جنس رسانا مغز کابل

کابل شبکه کابل شبکه یکی از مهم‌ترین اجزای شبکه‌ کامپیوتری، بستر ارتباطی داده‌های داخل شبکه‌ است. به عبارتی ...
admin
08 فروردین 1401

معرفی و بررسی پچ کورد های شبکه فیبر نوری نگزنس

پچ کورد یا پچ کابل پچ کورد از مهمترین قسمت های شبکه محسوب می شود که میتواند کارایی ...
admin
02 اسفند 1398
کابل فیبر نوری 4 کور دراپ

ویژگی کابل های فیبر نوری single mode 8 Core indoor

درباره ی فیبر نوری چه می دانید؟ کابل های فیبر نوری از رشته شیشه ای یا پلاستیکی استاندارد ...
admin
07 مهر 1399
فیلدهای قابل نمایش را انتخاب کنید. بقیه فیلد ها مخفی خواهند شد
 • تصویر
 • کد محصول
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • دسترسی
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • ویژگی ها
 • فیلد دلخواه
مقایسه
preloader