ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

×

کیستون شبکه

نمایش 1–12 از 14 نتیجه

فیلتر محصولات لگراند فلوک

show blocks helper

قیمت

محصول رنگ +

آشنایی با کسیتون شبکه

کیستون جعبه ای است  که با ایجاد اتصال و ارتباط بین کابل و تجهیزات شبکه‌های داده، به ویژه شبکه‌های محلی (LAN)  انتقال داده را میسر می‌کند. کیستون معمولاً در یک صفحه دیواری یا پچ پنل نصب می‌شود. دوشاخه کیستون با  کانکتورانتهای کابل یا سیم منطبق شده و با ایجاد اتصال باعث انتقال داده می‌شود. مزیت اصلی کانکتورهای کیستون تطبیق پذیری آنهاست.

انواع کیستون شبکه

دسته بندی کیستون‌ها

تنوع کیستون اترنت به اندازه دسته بندی کابل‌های اترنت است. کیستون  Cat5، Cat6 ، Cat7 وCat8  نمونه هایی از کیستون‌های شبکه هستند. برای رفع نیاز شبکه‌ها و مصارف دیگرکه با برق ولتاژ پایین کار می‌کنند، روز به روز تنوع کیستون بیشترمی‌شود.

در اینجا ذکر این نکته مهم است که برخی از کیستون ها با نوع دسته کابل یا پچ پنل سازگار هستند. کابل  Cat6 را می توان با کیستون Cat5e و کابل‌ Cat5e را می‌توان با کیستون Cat6 استفاده کرد. ولی اگر نوع کیستون Cat6A و بالاتر باشد، اتصال کابل‌هایی با دسته پایین‌تر توصیه نمی‌شود.
بهترین اتصال بین کابل و کیستون، اتصالی است که بین کابل و کیستون در یک دسته است. اگر کابل در رده بالاتر باشد و کیستون متعلق به رده پایین‌تر، با افت سرعت در پی خواهی داشت.

کیستون شبکه دارای محافظ و بدون محافظ

درست مانند کابل‌های اترنت، کیستون‌ها در دو نوع بدون محافظ و دارای محافظ موجود هستند. نوع بدون محافظ یا کیستون UTP برای محیط های دارای نویزمناسب نیست و بهتر است کابلی که به آن وصل می‌شود نیز نوع بدون محافظ باشد. کیستون دارای محافظ یا SFTP دارای شیلد محافظتی است.
شاید مزیت بزرگ کیستون ها این باشد، تنوع آنها باشد. چندین نوع  کیستون را می توان روی یک پچ پنل نصب کرد.

تنوع اندازه کیستون‌ها

اندازه استاندارد کیستون ها 14.5 میلی متر عرض و 16.0 میلی متر ارتفاع است  ولی کیستون‌ها در طرح‌های متنوعی عرضه می‌شوند که هرکدام کاربرد تخصصی خود را دارند. تنوع اندازه و نوع باعث انعطاف پذیری هرچه بیشتر آنها در کاربردهای مختلف می‌شود.

کیستون‌ها به جز در شبکه و پچ پنل در باکس‌های توکار، روکار، ترانکینگ و سایر مصارف ولتاژ پایین نیز کاربرد دارند. در این نوع کاربردها استفاده از کیستون های پهن و باریک کاربرد دارد. یک کیستون پهن دو برابر یک کیستون باریک در جایی مثل کادر ماژول ترانکینگ، فضا اشغال می‌کند.

 قیمت کیستون شبکه

همانطور که گفتیم کیستون‌ها داری تنوع هستند. در اینجا تنوع برند و کاربرد را نیز به آن اضافه می‌کنیم . این تنوع عامل اصلی تفاوت قیمت در کیستون‌ها می‌شود. طبیعی است که قیمت کیستون شبکه روکار با قیمت کیستون شبکه لگراند متفاوت باشد.

برندهای برتر تولیدکننده کیستون

کیستون های باکیفیت از مواد پلاستیکی مقاوم در برابر ضربه ساخته شده‌اند. و ساختار آنها به گونه ای است که از ورود گرد و غبار و رطوبت به درون باکس کیستون جلوگیری می‌کند. همین امر باعث طولانی شدن عمر ماژول‌ها و افزایش کارایی انتقال داده‌ها می‌شود! برندهای برتر تولیدکننده کیستون باکیفیت، شرکت لگراند، نگزنس و امپ هستند.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • Attributes
 • Custom fields
مقایسه
preloader