ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

×
×

فیلتر محصولات لگراند فلوک

show blocks helper

قیمت

دسته‌های محصولات +

محصول رنگ +

پچ کورد

نمایش تمام 7 نتیجه

فیلتر محصولات لگراند فلوک

show blocks helper

قیمت

دسته‌های محصولات +

محصول رنگ +

پچ کورد چیست؟

پچ کورد همان کابل مسی است که به دو طرف آن کانکتور RJ-45 متصل شده است. به پچ کورد کابل پچ نیز گفته می‌شود. کابل‌ها و پچ‌کوردهای از جمله مهم‌ترین تجهیزات شبکه به شمار می‌آیند که برای ایجاد اتصال متقابل به کار برده می‌شوند. این اتصال بیشتر بین پچ پنل و روتر، سوئیچ و هاب به کاربرده می‌شود.

خرید انواع پچ کورد

دسته بندی‌هایی که برای کابل شبکه تعریف می‌شود شامل CAT5, CAT6, CAT5E, CAT6A, CAT7, CAT7A CAT8, درپچ پنل‌ها هم تعریف می‌شود. خرید کابل پچ معمولا بر اساسا این دسته بندی صورت می‌گیرد زیرا سرعت انتقال داده تا حد زیادی با توجه به  این دسته‌بندی تعریف می‌شود.

کابل کشی پچ اترنت هم در تنظیمات تجاری و هم در خانه ظاهر می‌شود. قدم بعدی در این بحث این است که شما، خواننده، بتوانید انتخاب مناسبی برای اجرای کابل کشی پچ اترنت خود داشته باشید.

Cat5e برای شبکه‌های خانگی و مشاغل کوچک مناسب است و از سرعت 1 گیگابیت پشتیبانی می‌کند. این پچ کورد کم هزینه ترین انتخاب است و حداقل دسته‌ای است که برای هر شبکه اترنت توصیه می‌شود.

پچ کابل‌های Cat6 برای خانه‌ها، مشاغل و ساختمان‌های عمومی مناسب است. از سرعت 1 گیگابیت تا 10 گیگابیت پشتیبانی می‌کند. در حال حاضر در بازار ایران پچ کورد CAT6 در اکثر شبکه‌های لن  کاربرد وسیع دارد. چون هم از لحاظ قیمت مقرون به صرف است و هم می‌تواند نیاز شبکه امروز اکثر شبکه های لن را برطرف نماید.

از بین گزینه هایی که تا کنون بررسی کردیم، آینده‌نگرترین انتخاب Cat6A است. ای نپچ کورد از سرعت 10 گیگابیت پشتیبانی می‌کند.

خرید پچ کورد محافظ شده یا فاقد محافظ

گزینه دیگری که باید در خرید پچ کورد در نظر بگیرید نوع کابل از لحاظ مقاومت در برابر نویز است. کابل‌های پچ UTP  فاقد شیلد و فویل محافظ هستند و برای محیط هایی که ممکن است نویز روی داده ها اثر بگذارد مناسب نیستند.

پچ کوردهای نوع SFTP دارای فویل و شیلد محافظ هستند و داده را از اثرات مخرب نویز و تداخلات خارجی حفظ می‌کنند.قیمت کابل تا حد زیادی به این عامل نیز بستگی دارد.

اصولا تصمیم‌گیری در مورد خرید پچ کورد به عوامل مختلفی بستگی دارد: منطقه کاربرد، دوام و سرعت انتقال تنها برخی از عوامل حیاتی هستند.

تفاوت پچ کورد و کابل شبکه

درست است که ساختار یک پچ کورد کاملا شبیه کابل شبکه است ولی این دو برای سناریوهای مختلف طراحی شده‌اند. کابل‌های پچ برای فواصل کوچک‌ترمناسب‌ترهستند. کابل‌های پچ به طور گسترده ای برای اتصالات در فواصل کوتاه، مثل اتصال پچ پنل و سوئیچ مناسبند ولی، کابل‌های شبکه اترنت برای اتصال کامپیوتر به هاب شبکه یا سوئیچ اترنت عالی هستند.

مشکلی که ممکن است در کابل‌های پچ وجود داشته باشد ولی در کابل‌های اترنت دیده نمی‌شود، تضعیف در محل کانکتورهاست. این مشکل در پچ کوردهای بی‌کیفیت که کانکتورها به خوبی به کابل متصل نشده‌اند بسیار رایج است. این مشکل در کابل شبکه وجود ندارد.

از آنجایی که کاربرد پچ کورد برای مسافت‌های کوتاه و معمولا پایین‌تر از دو متر است، دراندازه‌های کوچک ساخته می‌شود. ولی کابل شبکه در تقریبا در هز اندازه ای موجود است و به صورت قرقره و در متراژ 300 تا 500 متری به فروش می‌رسد.

این طور به نظر می‌رسد که این دو کابل کاملا سبیه هم هستند و فقط پچ کورد دارای کانکتور است اما واقعا اینطورهم نیست. ساختار درونی این دو کابل نیز کاملا متفاوت است. کابل‌ پچ اترنت  از مس رشته‌ای (stranded) ساخته شده‌ است و به خوبی در یک فضای کوچک کار می‌کند. احتمال آسیب به رشته‌های مسی کمتر است ولی کابل اترنت ساختار هسته جامد دارد.

قیمت پچ کورد

اگر با بازار زیرساخت شبکه آشنا باشید می‌دانید که تنوع کابل شبکه درآن زیاد است. معمولا شرکت‌هایی که کابل شبکه تولید می‌کنند بعد از مدتی پچ کورد می‌کنند. بهترین برندهای بازار کابل شبکه و کابل پچ نیز متعلق به شرکت‌هایی است که بهترین کابل شبکه را تولید می‌کنند. برندهایی مثل نگزنس، لگراند، بلدن و امپ از جمله بهترین برندهای تولید کننده پچ کورد هستند.

این طور نیست که برند تعیین کننده قیمت نهایی پچ کورد باشد، گاهی اوقات قیمت پچ کورد 20 سانتی از قیمت پچ کورد 30 سانتی ازهمان برند بیشتراست. چیزی که قیمت یک پچ کورد را تعیین می‌کند صرفا طول کابل پچ نیست بلکه عوامل دیگری چون وضعیت نویز پذیری و رده کابل می‌تواند تا حدود زیادی روی قیمت پچ کورد تاثیر بگذارد.

دراین جا باید بگوئیم که قیمت پچ کورد 1 متری لگراند SFTP CAT6  با قیمت پچ کورد 1 متری CAT5 UTP متفاوت است. تنوع قیمت پچ کورد به اندازه توع برند، دسته‌ها و اندازه آن است  اگر از جنس روکش و جنس مغزی صرفه نظر کنیم.

متراژ پچ کورد

برندهای مختلف پچ کوردهای خود را در اندازه‌های مختلف تولید و راهی بازار می‌کنند. این اندازه معمولا از نیم متر تا 15 متر است این در حالی است که در بیشتر کاربردها به پچ کابل‌هایی با طول کمتر از دو متر نیاز است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نیازهای کابل کشی خاص خود، لطفا با ما تماس بگیرید. ما از این که به شما در پیکربندی موفق شبکه‌تان کمک کنیم، خوشحال می‌شویم.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • Attributes
 • Custom fields
مقایسه
preloader