ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

×
×

فیلتر محصولات لگراند فلوک

show blocks helper

قیمت

دسته‌های محصولات +

محصول رنگ +

ترانکینگ

نمایش 1–12 از 28 نتیجه

فیلتر محصولات لگراند فلوک

show blocks helper

قیمت

دسته‌های محصولات +

محصول رنگ +

ترانکینگ چیست؟

ترانکینگ یک محفظه توخالی است که از طریق آن می‌توان شبکه کابل‌کشی را  سازماندهی و محافظت کرد.

روکش‌های قابل جابجایی که برای ترانکینگ تعبیه شده است دسترسی سریع و راحت به کابل‌ها را نیز فراهم کرده و بازرسی‌ها یا تعمیر ثانویه را امکان پذیر می‌کند.

چرا باید از ترانکینگ استفاده کنیم؟

باید گفت این محفظه‌ها در ترانکینگ که کابل‌ها را محصور می‌کنند در درجه اول خطر آسیب به کابل‌ها را کاهش می‌دهد.

کابل‌ها اگر بدون محافظ رها شوند در خطر آسیب خواهند بود، چرا که کابل‌های شبکه می‌توانند در مکان‌های تنگ کشیده یا درهم یا فشرده شوند برای همین است که ترانکینگ در شبکه کاربرد بیشتری دارد و به ترانکینگ شبکه نیز معروف است.

بسیار دیده شده که در شرایط مختلف نصب، روی کابل‌ها فشار دائم اعمال شده است همه این عوامل باعث می‌شود که در شرایط مطلوبی قرار نگیرند.

ترانکینگ برق، کابل‌کشی را مرتب نگه داشته و خطری که ممکن است کابل‌ها را دچار آسیب کند جلوگیری می‌کند.

این خطر‌ها فقط خطر فیزیکی نیست این کابل‌ها ممکن است در معرض هوا و یا شرایط محیطی باشند و هرگونه ذرات معلق در هوا مثل گرد‌و‌غبار می‌تواند به آنها آسیب برساند.

نصب و راه‌اندازی سیستم‌های ترانکینگ شبکه نسبت به هر سیستم مراقب دیگری آسان‌تر است.

ترانکینگ تمیزی و زیبایی کار را تضمین می‌کند. حالتی را در نظر بگیرید که وارد ساختمانی شده‌اید و کابل‌کشی روی زمین رها شده باشند یا روی دیوار نصب شده باشند.

اگر کابل‌های مربوط به تلفن، سیستم‌های برق و وسایل الکترونیکی دیگر اگر به این کابل‌ها اضافه شوند، با صحنه ناخوشایندی مواجه خواهیم شد، خوشبختانه، ترانکینگ برق تمام این کابل‌ها را در یک جا سازماندهی می‌کند.

ترانکینگ

علاوه برآن بسیاری از ترانکینگ قابل رنگ آمیزی هستند که همانگی و زیبایی هرچه بیشتر را به ارمغان می‌آورد.

برای استفاده از ترانکینگ لازم نیست در ساختمان تغییری ایجاد کنیم تنها استفاده از رول پلاک برای نصب نوع دیوار نیاز است. و نوع دفنی یا نوعی که روی سطح قرار میگیرد، با چسب کاملا محکم می‌شوند.

ترانکینگ راه حلی برای شبکه کابل‌کشی

ترانکینگ تنها یک راه حل سازماندهی کابل نیست بلکه راه حل انعطاف‌پذیر برای مدیریت کابل‌ها ارائه می‌دهد. هر شبکه نیاز به تغییر دارد.

هر شبکه لزوما بزرگ می‌شود. بزرگ شدن شبکه به معنای تغییر است. یعنی باید کابل‌ها زیاد و یا کم شوند، انشعاب دار شوند یا مسیر جدیدی اضافه شود.

در این شرایط ترانکینگ کار را راحت می‌کند از آن جهت که می‌توان به راحتی درب ترانکینگ را برداشت و مجموعه را انشعاب دار کرد و این کار با وجود متعلقات موجود آسان‌تر می‌شود.

انواع ترانکینگ

سیستم‌های ترانک در مواد و اندازه‌های مختلف تولید و عرضه می‌شوند. تنوع زیاد این امکان را فراهم می‌کند که کاربران گزینه‌های بیشتری برای انتخاب داشته باشند. چرا که محیط‌ها و نیازهای نصب مختلف است و این تنوع می‌تواند باعث ایجاد تطابق شود.

انواع ترانکینگ از لحاظ جنس

ترانکینگ PVC‎‎‎

ترانکینگ PVC محبوب ترین و مقرون به صرفه‌ترین نوع ترانکینگ است. از آن جهت که  ترانکینگ‌های استیل یا گالوانیزه در شرایط بسیار نادر مثل شرایطی که دوام و مقاومت بسیار زیادی مدنظر باشد استفاده می‌شوند.

ترانکینگ PVC راهی عالی برای پنهان کردن سیم کشی از دید است. این ترانکینگ‌ها قابل رنگ‌آمیزی هستند یا انواع طرح‌دار یا رنگی آنها نیز به در بازار عرضه می‌شود.

به این ترانکینگ‌ها همه کاره نیز می‌گویند از این جهت که برای اکثر محیط‌ها و شریط سازگاری دارند.

ترانکینگ pvc

ترانکینگ‌ فلزی

ترانکینگ‌ فلزی نیز انواع مختلفی دارند برخی از ورق های گالوانیزه ساخته شده اند که برای مواد دفنی کاربرد دارند. دراین نوع دیگر نیازی به پوشش رنگ بر روی بدنه خارجی تجهیزات نیست و جنس آن معمولا ورق گالوانیزه میباشند.

همیشه این طور نیست که درون ترانکینگ‌ها کابل‌های شبکه وجود داشته باشد همانطور که گفته شد یکی از وظایف شبکه هم‌پوشانی است یعنی سازماندهی تمامی کابل‌ها و سیم های محیط .

ترانکینگ فلزی

کابل‌های شبکه داده حمل می‌کنند ولی ممکن است کابل‌های دیگر حامل جریان برق باشند. مجاورت این کابل‌ها اصلا به نفع کابل شبکه نیست.

کابل هایی که حامل جریان برق هستند ازخود جریان الکترومغناطیسی ساطع می‌کنند یا گرما تولید می‌کنند این به خودی خود نوعی نویز است که می‌تواند داده‌های کابل را دچار اختلال کند. وجود دیوایدر تاحدود زیادی برای این نوع ترانکینگ‌‌ها ضروری است.

بسیاری از تولید کنندگان ترانکینگ‌های فلزی برای این که ویژگی ضدآب بودن و زیبایی را به محصول خود اضافه کنند آن را رنگ می‌کنند. (البته اگر ترانکینگ فلزی از ورقه‌های گالوانیزه ساخته شده باشد نیازی به رنگ آمیزی ندارد)

انواع ترانکینگ از لحاظ نوع کاربرد

ترانکینگ دیواری

حالتی را در نظر بگیرید که مجبور باشید که کابل‌ها را به دیوار متصل کنید. از آنجایی که اتصال تکی کابل‌ها به دیوار کاری دشوار است و ممکن است به کابل‌ها آسیب برساند. ترانکینگ دیواری ابزاری است که برای سازماندهی و پوشش کابل و سیم‌های برق و شبکه بر روی دیوار استفاده می‌شود.

به ترانکینگی که بر روی دیوار نصب می‌شود و برای سازماندهی کابل‌های که از روی دیوار به تجهیزاتی که نزدیک سقف هستند به کار برده می‌شود، ترانکینگ دیواری می‌گویند.

ترانکینگ کف خواب

ترانکینگ‌ دفنی یا ترانکینگ کف خواب

همان طورکه از نامش پیداست ترانکینگ دفنی در زیرزمین یا زیر کفپوش کاذب قرار می‌گیرد و مناسب سازماندهی کابل‌هایی است که در زیر زمین زمین یا کفپوش کاذب را بر عهده می‌گیرد.

بسته به موقعیت و شرایط از هر دو نوع ترانکینگ دفنی پلاستیکی و ترانکینگ دفنی فلزی برای سازماندهی کابل‌ها در زیرزمین یا دیواز کاذب استفاده می‌شود.

اگر شبکه در محیط مرطوب بنا شود، این نوع ترانکینگ مناسب است اگر لازم باشد کابل‌ها از زیر زمین عبور کنند، ترانکینگ‌های دفنی نوع پی وی سی مناسب‌تر است.

اصولا این نوع ترانکینگ برای شرایط آب و هوایی مختلف دوام قابل قبولی را ارائه می‌دهد، غیر رسانا است و الکتریسیته را از خود عبور نمی‌دهد و قادر به مقاومت در برابر ولتاژ 25KV است.

ترانکینگ کف برای سازماندهی کابل‌ها روی سطح زمین نیز به کار برده می‌شود

پارتیشن‌بندی در ترانکینگ PVC

حتی اگر شبکه در جای مطلوبی پیاده‌سازی شود باز هم خود کابل‌ها حامل جریان الکتریکی هستند و امواج الکترومغناطیسی ساطع می‌کنند که ممکن است روی کابل‌های مجاور اثر سوئی داشته باشد.

بسیاری از ترانکینگ‌های پلاستیکی از جداکننده استفاده می‌کنند این دیوایدر نه تنها باعث نظم و سازماندهی (پارتیشن‌‌بندی) هرچه بیشتر کابل‌های درون ترانکینگ می‌شود بلکه از تاثیر امواج الکتریکی و مغناطیسی کابل‌های مجاور به هم جلوگیری می‌کند.

پارتیشن بندی در ترانکینگ

در ترانکینگ‌های فلزی هم از دیوایدر فلزی استفاده می‌کنند ولی به علت ماهیت فلز بودن دیوایدرها (جداکننده‌ها) در ترانکینگ‌های فلزی نمی‌توان انتظار داشت دیوایدر فلزی چیزی فراتر از نظم و سازماندهی برای کابل‌ها به ارمغان بیاورد.

ترانکینگ پلاستیکی در برابر آتش مقاومت خوبی دارد حتی می‌تواند از گشترش آتش جلوگیری کند از آنجایی که به نوعی مواد پی وی سی عملکرد خود خاموش کننده دارند.

جوندگان علاقه‌ای به جویدن ترانکینگ‌ پی وی سی ندارند. این نوع ترانکینگ‌ تا حدود قابل قبولی در برابر ساییدگی مقاوم هستند.

مقاومت ترانکینگ

بسیاری از این ترانک استانداردهای مورد نظر را رد کرده و مقاومت خود را در برابر اسیدها، بازها و نمک‌ها ثابت کرده اند.
هزینه نگهداری کمتر و عمر عملکرد طولانی‌تری دارند.

یکی دیگر از شاخصه‌های مهم ترانکینگ‌ pvc خاصیت ضد آب بودن آنها است. از این رو برای استفاده در محیط‌های مرطوب مناسب هستند.

مسئله به این جا ختم نمی‌شود برخی برندهای معروف ترانکینگ‌ از مواد مرغوب ساخته‌اند که در برابر نور خورشید از خود مقاومت قابل توجهی از خود نشان می‌دهند.

ترانکینگ‌ گالوانیزه در مقایسه با ترانکینگ‌ پلاستیکی از دوام بالاتری برخوردار است.

ورقه‌های فلز به خودی خود رسانایی برق و گرما و آتش هستند از این رو باید گفت که ترانکینگ‌ پلاستیکی یا پی وی سی نسبت به ترانکینگ‌‌های فلزی مزیت یا برابری دارند.

انواع ترانکینگ از لحاظ اندازه

تنوع اندازه در ترانکینگ‌ها بسیار زیاد است.  نکته ای که حائز اهمیت است این است که ترانک‌ها در عمق و طول و عرض مختلف و متنوع عرضه می‌شود و می‌توانند هرگونه نیازی را برآورده کند.

ابعاد مختلف ترانکینگ

برندهای برتر در ایران ترانکینگ های خود را در سایزهای زیر تولید و وارد بازار می‌کنند.

 • شرکت دانوب : 101*50 و 80*50
 • شرکت لگراند : 50*80، 50*105، 50*150 و 50*195
 • شرکت سوپیتا: اندازه‌های  80*50، 100*50، 105*50 و 150*50
 • شرکت البرز: 105*50

ترانکینگ‌ها در ابعاد بزرگ

ترانکینگ‌‌های بزرگتر معمولا دارای جداکننده‌هایی هستند که قابل پارتیشن‌بندی باشند. این نوع ترانکینگ‌‌ها معمولا کابل‌های بیشتری در خود جای می‌دهند و این جداکننده‌ها به نظم هر چه بیشتر کابل‌های درون ترانکینگ کمک می‌کنند.

ترانکینگ بزرگ تر نیز برای ایمن سازی و محافظت از کابل‌ها استفاده می‌شود. ترانکینگ کابل بزرگتر برای حفاظت از کابل‌های بزرگتر یا تعداد کابل‌های بیشتر استفاده می‌شود.

در حال حاضر بزرگ‌ترین ترانکینگ موجود در بازار 195×50 ساخت شرکت لگراند است.

‎ ترانکینگ در ابعاد کوچک

ترانکینگ‌های کوچک پی وی سی  برای کا‌های سیم کشی سطحی در ادارات و سازمان‌ها بسیار کاربرد دارد. هدف از آن  برای الزامات زیبایی شناختی یا فنی برای محافظت از تاسیسات سیم کشی است.

مینی ترانک یک سیستم ترانک اقتصادی با دسترسی آسان است.

برندهای برتر ترانکینگ در ایران

کابل‌ها جز اصلی یک شبکه هستند چرا که بستری مهیا می‌کنند که داده‌ها را از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر منتقل کنند.

بنابراین باید برای نگهداری آنها تمهیداتی در نظر گرفته شود. اولین سوالی که قبل از خرید ترانکینگ مطرح می‌شود این است که چه برندی در زمینه تولید ترانکینگ مطرح است؟ یکی از راه‌هایی که می‌توان اطمینان حاصل کرد که کابل‌ها به خوبی محافظت می‌شوند استفاده از ترانکینگ مرغوب است

خوبی برندها این است که سال‌هاست در زمینه ساخت و فروش ترانکینگ شبکه کار کرده‌اند و نیازمندی‌های شما و شبکه شما را می‌شناسند.

در ادامه توضیح کوتاهی در مودر برندهای برتر ترانکینگ در ایران می‌پردازیم.

ترانکینگ لگراند

لگراند یک شرکت فرانسوی تولیدکننده زیرساخت شبکه است. این شرکت اعلام کرده است که تلاش خود را می‌کند تا ترانکینگ‌ لگراند باکیفیت تولید کند.

از ویژگی‌های ترانکینگ لگراند می‌توان به سازگاری به محیط زیست، مقاوت و انعطاف بالا، ایمن در برابر اشعه ماورا بنفش، نصب بسیار آسان اشاره کرد.

با توجه به اینکه ترانکینگ لگراند در برابر اشعه خوردشید مقاوم است از این رو نیاز به تعویض ترانک لگراند به علت رنگ رفتگی منتفی است.

از آنجایی که شبکه‌ها اندازه‌های مختلفی دارند کابل مورد استفاده در آن نیز متفاوت است ترانکینگ دیواری لگراند در اندازه‌های  50*80، 50*105، 50*150 و 50*195 تولید و عرضه می‌شود.

همان طورکه گفته شد ترانکینگ‌ها انواع و جنس‌های مختلفی دارند. فلزی و نوع پلاستیکی متداول‌ترین نوع ترانکینگ هستند که هرکدام در کاربرد خود مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از مرغوب‌ترین محصولات شامل ترانکینگ دیواری لگراند، ترانکینگ لوله لگراند و ترانکینگ پی وی سی و فلزی متعلق به شرکت لگراند است.

ترانکینگ البرز

ترانکینگ البرز جز با کیفیت‌ترین نوع ترانکینگ در ایران است.

شرکت البرز یک شرکت ایرانی تولید کننده تجیهزات شبکه است که ترانکینگ‌های خود را با عنوان ترانکینگ البرز وارد بازار می‌کند.

کیفیت بالای ترانکینگ البرز باعث شده رقابت نزدیکی با نوع مشابه ترانک لگراند فرانسوی داشته باشد.

اگر قصد خرید ترانکینگ مرغوب دارید و نمی‌خواهید هزینه زیادی بابت برندهای خارجی بپزدازیدکنید پیشنهاد ما خرید ترانکینگ البرز است.

مرغوبیت بسیار عالی همراه با هزینه بسیار پایین‌تر نسبت به برند خارجی باعث شده که بسیاری از متخصصان شبکه را به سمت خرید این برند هدایت کند.

شرکت البرز ترانکینگ‌های خود را در اندازه  105*50 وارد بازار می‌کند.

ترانکینگ سوپیتا

شرکت سوپستا هم یک شرکت ایرانی تولیدکننده ترانکینگ است که یکی از مرغوب‌ترین ترانکینگ‌ها را به بازار عرضه می‌کند.

این شرکت ترانکینگ‌های خود را در اندازه‌های  80*50، 100*50، 105*50 و 150*50 وارد بازار می‌کند.

شرکت سوپیتا پایه‌هایی درون ترانکینگ‌های خود تعبیه کرده است که امکان نصب پارتیشن بندی وجود داشته باشد.

وجود پارتیشن‌بندی به نظم هر چه بیشتر کابل‌ها کمک می‌کند. این برند برای کاربردهای خانگی و شرکت‌هایی که زیبایی اهمیت دارد مهم است چرا که این شرکت ترانکینگ با طرح چوب تولید می‌کند.

علاوه برآن طرح چوب برخی متعلقات ترانکینگ نظیر کادر ماژول نیز در این شرکت تولید می‌شود.
مهم ترین ویژگی ترانکینگ سوپیتا استفاده از مواد با کیفیت نظیر PVC  است و به همین دلیل است که ترانکینگ‌های این برند مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط محیطی دارند.

ترانکینگ دانوب

یکی از شرکت‌های ایرانی تولیدکننده  ترانکینگ‌های مرغوب، دانوب است. من جمله شرکت‌هایی که سال‌ها است در زمینه تولید تجهیزات پسیو شبکه فعالیت می‌کند. شرکت دانوب است.

اگر گفته می‌شود ترانکینگ‌ البرز شبیه ترانکینگ‌ لگراند است در اینجا باید گفت ترانکینگ‌دانوب شبیه ترانکینگ‌ شرکت اشنایدر است.

نکته جالبی که در مورد این برند وجود دارد این است که متعلقات ترانکینگ‌های اشنایدر با این ترانکینگ کاملا هماهنگ است.

به این معنی که اگر ترانکینگ دانوب داشته باشید می‌توانید از متعلقات ترانکینگ شرکت اشنایدر برای ترانکینگ دانوب استفاده کنید.

ولی خود این شرکت متعلقات ترانکینگ خودش را نیز تولید می‌کند و پیشنهاد می‌شود برای هزینه کمتر متعلقات را نیز  از برند خود شرکت تهیه کنید.

شرکت دانوب ترانکینگ‌های خود را در دو سایز دو سایز 101*50 و 80*50 راهی بازار می‌کند.

خرید ترانکینگ

برای خرید انواع ترانکینگ از ترانکینگ کف و ترانکینگ فلزی گرفته تا ترانکینگ دیواری لگراند، فروشگاه اینترنتی معتبر لگراند فلوک انتخابی است که از قبل از انتخاب تا پس از خرید همراه شما خواهد بود.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • Attributes
 • Custom fields
مقایسه
preloader