ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

×

ترانکینگ

نمایش 1–12 از 28 نتیجه

فیلتر محصولات لگراند فلوک

show blocks helper

قیمت

دسته‌های محصولات +

محصول رنگ +

ترانکینگ چیست؟

ترانکینگ یک محفظه توخالی است که از طریق آن میتون کابل‌های شبکه را  سازماندهی و محافظت کرد.  روکش‌های قابل جابجایی که برای ترانک تعبیه شده است دسترسی سریع و راحت به کابل‌ها را فراهم میکند. این درپوش‌ها، بازرسی‌ها یا تعمیرثانویه را امکان پذیر میکند.

سوال اساسی این است که چرا باید از تراکنیگ استفاده کنیم؟

باید گفت این محفظه‌ها که کابل‌ها را محصور میکنند در درجه اول خطر آسیب به کابل‌ها را کاهش می دهد.

کابل‌ها اگر بدون محافظ  رها شوند در خطر آسیب خواهند بود، چراکه کابل‌های شبکه می‌توانند در مکان‌های تنگ کشیده یا درهم یا فشرده شوند بسیار دیده شده که  در شرایط مختلف نصب، روی کابل‌ها فشار دائم اعمال شده است همه این عوامل باعث میشود که کابل‌ها در شرایط مطلوبی قرارنگیرند.

این محفظه توخالی کابل‌ها را مرتب نگه می دارد و شرایط خوبی برای حفاظت از کابل‌ها محیا میکند.

خطری که ممکن است کابل‌ها را دچار آسیب کند، فقط خطرفیزیکی نیست این کابل‌ها ممکن است در معرض هوا و یا شرایط محیطی باشند و هرگونه ذرات معلق درهوامثل گرد و غبار میتواند به آنها اسیب برساند.

نصب و راه اندازی سیستم‌های ترانکینگ کابل  نسبت به هر سیستم مراقب از کابل دیگری آسان تر است. ترانک  کابل‌ها را در شرایط خوبی نگه می دارد.

ترانک تمیزی و زیبایی کاررا تضمین میکند. بدون ترانک کابل‎ها به صورت بی نظم روی زمین رها شده باقی میمانند.

حالتی را در نظر بگیرید که وارد ساختمانی شده اید و کابل‌های شبکه روی زمین رها شده باشند یا روی دیوار نصب شده باشند.

اگر کابل‌های مربوط به تلفن، سیستم های برق و وسایل الکترونیکی دیگر اگر به این کابل ها اضافه شوند، با صحنه نازیبایی مواجه خواهیم شد، خوشبختانه، ترانک تمام این کابل‌ها را در یک جا سازماندهی میکند.

علاوه برآن بسیاری از ترانک‌ها قابل رنگ آمیزی هستند. رنگ آمیزی ترانک همانگی و زیبایی هرچه بیشتررا به ارمغان میاورد.

برای استفاده ازترانک لازم نیست در ساختمان تغییری ایجاد کنیم تنها استفاده از رول پلاک برای نصب نوع دیورای نیاز است. و نوع دفنی یا نوعی که روی سطح قرار میگیرد، با چسب کاملا محکم میشوند.
ترانکینگ تنها یک راه حل سازماندهی کابل نیست بلکه  راه حل انعطاف پذیربرای مدیریت کابل‌ها ارائه میدهد. هرشبکه نیاز به تغییر دارد. هر شبکه لزوما بزرگ میشود. بزرگ شدن شبکه به معنای تغییر است. یعنی باید کابل‌ها زیاد و یا کم شوند، انشعاب دار شوند یا  مسیر جدیدی اضافه شود. در این شرایط ترانک کار را راحت میکند از آن جهت که میتوان به راحتی درب ترانک را برداشت و مجموعه را انشعاب دار کرد واین کار با وجود متعلقات موجود آسان تر میشود مثلا با وجود متعلقاتی چون سه راهی میتوان از مسیر اصلی چندین انشعاب تعریف کرد.

انواع  ترانکینگ

سیستم‌های ترانکینگ  در مواد و اندازه‌های مختلف تولید و عرضه میشوند. تنوع زیاد این امکان را فراهم میکند که کاربران گزینه‌های بیشتری برای انتخاب داشته باشند. چراکه محیط‌ها و نیازهای نصب مختلف است و این تنوع میتواند باعث ایجاد تطابق شود.

ما در اینجا به توضیح دو نوع ترانکینگ فولادی گالوانیزه یا PVC میپردازیم و در آخر درمورد دفنی و دیواری توضیح مختصری خواهیم داد.

ترانک PVC محبوب ترین و مقرون به صرفه ترین نوع ترانک است. از آن جهت که  ترانک‌های استیل یا گالوانیزه در شرایط بسیار نادر استفاده میشوند مثلا شرایطی که دوام و مقاومت بسیار زیادی مدنظر باشد.

ترانک PVC  راهی عالی برای پنهان کردن سیم کشی نامطلوب از دید است. این ترانک‌ها قابل رنگ‌آمیزی هستند یا انواع طرح دار یا رنگی آنها نیزبه در بازار عرضه میشود.

به این ترانک‌ها، ترانک‌های همه کاره میگویند از این جهت که برای اکثر محیط‌ها و شریط سازگاری دارند. اگر شبکه در محیط مرطوب بنا شود، این نوع ترانک مناسب است اگر لازم باشد کابل‌ها از زیر زمین عبور کنند، ترانک‌های دفنی نوع پی وی سی دفنی  برای مدیریت کابل‌های موجود است. اصولا این نوع ترانک برای شرایط آب و هوایی مختلف دوام قابل قبولی را ارائه میدهد.
این نوع ترانک غیر رسانا است یعنی نه گرما ونه الکتریسیته را از خود عبور میدهد. این نوع ترانک  قادر به مقاومت در برابر ولتاژ 25KV است.

حتی اگر شبکه در جای مطلوبی پیاده سازی شود باز هم خود کابل‌ها حامل جریان الکتریکی هستند و امواج الکترومغناطیسی ساطع میکنند که ممکن است روی کابل‌های مجاور اثر سوئی داشته باشد.

بسیاری از ترانک‌های پلاستیکی از دیوایدریا جداکننده استفاده میکنند این گونه اتصالات نه تنها باعث نظم و سازماندهی هرچه بیشتر کابل‌های درون ترانک میشود بلکه از تاثیرامواج الکتریکی و مغناطیسی کابل‌های مجاور به هم جلوگیری میکند.

در ترانک‌های فلزی هم از دیوایدر استفاده میکنند ولی به علت ماهیت فلز بودن دیوایدرها (جداکننده‌ها) در ترانک‌های فلزی نمیتوان انتظار داشت چیزی فراتر از نظم و سازماندهی برای کابل‌ها به ارمغان بیاورد.

ترانک پلاستیکی در برابر آتش مقاومت خوبی دارد حتی میتواند از گشترش آتش جلوگیری کند از آنجایی که به نوعی مواد پی وی سی عملکرد خود خاموش کننده دارند.

جوندگان علاقه ای به جویدند ترانک‌های  پی وی سی ندارند. این نوع ترانک‌ها تا حدود قابل قبولی در برابر ساییدگی مقاوم هستند.
بسیاری از این ترانک‌ها استانداردهای مورد نظر را رد کرده ومقاومت خود را در برابر اسیدها، بازها و نمک‌ها ثابت کرده اند.
هزینه نگهداری کمتر و عمرعملکرد طولانی تری دارند.

یکی  دیگر از شاخصه‌های مهم ترانک‌های پی وی سی خاصیت ضد آب بودن آنها است. ازاین رو برای استفاده در محیط های مرطوب مناسب هستند. مسئله به این جا ختم نمیشود برخی برند های معروف برند از مواد مرغوب ساخته شده اند و در برابر نورخورشید از خود مقاومت قابل توجهی از خود نشان میدهند.

ترانک کابل گالوانیزه در مقایسه با ترانک پلاستیکی از دوام بالاتری برخوردار است. ورقه‌های فلز به خودی خود رسانایی برق و گرما و آتش هستند از این رو باید گفت که ترانک‌های پلاستیکی یا پی وی سی نسبت به ترانک‌های فلزی مزیت یا برابری دارند. ولی گاها نیازمندی‌های شبکه ایجاب میکند که از ترانک‌های فلزی استفاده کنیم.

ترانک‌های فلزی نیز انواع مختلفی دارند برخی از ورق های گالوانیزه ساخته شده اند که برای مواد دفنی کاربرد دارند. دراین نوع دیگر نیازی به پوشش رنگ بر روی بدنه خارجی تجهیزات نیست و جنس آن معمولا ورق گالوانیزه میباشند.

در برخی محیط‌ها مجبوریم  کابل‌ها و سیمها را از کناره‌ها  یا حاشیه دیوار عبوردهیم که به  این نوع ترانک‌ها، ترانک فلزی قرنیزی می‌گویند.

همیشه این طور نیست که درون ترانک ها کابلهای شبکه وجود داشته باشد همانطور که گفته شد یکی از وظایف شبکه همپوشانی است یعنی سازماندهی تمامی کابل‌ها و سیم های محیط .

کابل‌های شبکه داده حمل میکنند ولی ممکن است کابل‌های دیگر حامل جریان برق باشند. مجاورت این کابلها اصلا به نفع کابل شبکه نیست.

چرا که کابل هایی که حامل جریان برق هستند ازخود جریان الکترومغناطیسی ساطع میکنند یا گرما تولید میکنند این به خودی خود نوعی نویز است که میتواند داده‌های کابل را دچار اختلال کند. وجود دیوایدرها تاحدود زیادی برای این نوع ترانک‌ها ضروری است.

بسیاری از تولید کنندگان ترانک های فلزی برای این که ویژگی ضدآب بودن و زیبایی را به محصول خود اضافه کنند آن را رنگ میکنند.(البته اگر ترانک از ورقه های گالوانیزه ساخته شده باشد نیازی به رنگ آمیزی ندارد)

ابعاد مختلف ترانکینگ‌ها را بشناسید

طیف گسترده‌ای ازاندازه‌ برای مدیریت و سازماندهی کابل‌ها وجود دارد. ترانک‌های بزرگ تر معمولا دارای جداکننده‌هایی هستند که قابل پارتیشن بندی باشند چراکه این نوع ترانک‌ها معمولا کابل‌های بیشتری در خود جای میدهند و این جداکننده‌ها به نظم هر چه بیشتر کابل‌های درون ترانک کمک میکنند. در حال حاضر بزرگ ترین ترانک موجود در بازار 195×50  ساخت شرکت لگراند است.

ترانک‌های کوچک پی وی سی  برای کا‌های سیم کشی سطحی در ادارات و سازمان‌ها بسیار کاربرد دارد. هدف از آن  برای الزامات زیبایی شناختی یا فنی برای محافظت از تاسیسات سیم کشی  است. مینی ترانکینگ یک سیستم ترانکینگ اقتصادی با دسترسی آسان  است.

ترانک بزرگ تر نیز برای ایمن سازی و محافظت از کابل‌ها استفاده می شود. ترانک کابل بزرگ تر برای حفاظت از کابل‌های بزرگتریا تعداد کابل‌های بیشتر استفاده می شود.

تنوع اندازه در ترانک ها بسیار زیاد است.  نکته ای که حائز اهمیت است این است که ترانک‌ها در عمق و طول و عرض مختلف و متنوع عرضه میشود و میتواند هرگونه نیازی را برآورده کند.

برندهای برتر در ایران تران های خود را در سایزهای زیر تولید و وارد بازار میکنند.

 • شرکت دانوب : 101*50 و 80*50
 • شرکت لگراند : 50*80، 50*105، 50*150 و 50*195
 • شرکت سوپیتا: اندازه‌های  80*50، 100*50، 105*50 و 150*50
 • شرکت البرز: 105*50

برندهای برتر ترانکینگ در ایران

حتما این طور نیست که شبکه در درون ساختمان و درجای مناسبی برپا شود. گاهی مجبوریم کابل‌ها را از مکا‌ن‌های مختلفی عبوردهیم.

اگر کابل‌ها به خوبی محافظت نشوند به زودی دوام خود را از دست می‌دهند. کابل‌ها جز اصلی یک شبکه هستند چرا که بستری مهیا میکنند که داده‌ها را از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر منتقل کنند. بنابراین باید برای نگهداری آنها تمهیداتی  در نظر گرفته شود. خوبی برندها این است که سال‌هاست در زمینه زیرساخت شبکه کار کرده اند و نیازمندی‌های شبکه را میشناسند.

و آنچه شما به آن نیاز داشه باشید را برآورده میکنند. یکی از راه‌هایی که میتوان اطمینان حاصل کرد که کابل‌ها به خوبی محافظت میشوند استفاده از ترانک مرغوب است. در ادامه توضیح کوتاهی در مودر برندهای برتر ترانکینگ در ایران میپردازیم.

تراکینگ لگراند:

لگراند یک شرکت فرانسوی تولید کننده زیرساخت شبکه است. این شرکت اعلام کرده است که تلاش خود را میکند تا محصولی با کیفیت تولید کند.

ازاین رو با خرید تراکنیگ‌های شرکت لگراند، اول از همه یک ترانک بادوام خواهید داشت.
این شرکت تنها سعی خود را در تولید محصولات بادوام خلاصه نمیکند بلکه ادعا دارد که محصولاتش سازگار با محیط زیست است.
این شرکت فرانسوی روی مشتری مداری بیش از جذب مشتری تاکید دارد از این رو هر ساله بخشی عمده ای از بودجه خود را صرف تحقیق و توسعه محصولات خود میکند ارائه محصولات متنوع و زیبا نیز از جمله خط مشی‌های این شرکت به حساب میآید.
استفاده از مواد مرغوب باعث ماندگار بالای محصول و سازگاری آن با شرایط محیطی مختلف میشود از این رو ترنک‌های این شرکت در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید بسیار مقاوم است میشود. ازاین رو نیاز به تعویض این ترانک به علت رنگ رفتگی منتفی است.

در برابر عوامل محیطی چون نور خورشید یا باد و باران بسیار مقاوم است از اینرو گزینه مناسبی برای نصب در محل‌های مرطوب یا خارج از ساختمان است.

از انجایی که شبکه‌ها اندازه‌های مختلفی دارند کابل مورد استفاده در آن نیز متفاوت است ترانک‌های لگراند در اندازه‌های  50*80، 50*105، 50*150 و 50*195 تولید و عرضه میشود. همان طورکه گفته شد ترانک‌ها انواع  و جنس‌های مختلفی دارند.

فلزی و نوع پلاستیکی متداول ترین نوع ترانک هستند که هرکدام در کاربرد خود مورد استفاده قرار میگیرند. یکی از مرغوب ترین ترانک‌های پی وی سی و فلزی  متعلق به این شرکت است.

ترانکینگ البرز

ترانکینگ البرز جز با کیفیت ترین نوع ترانک دردنیاست. شرکت لگراند یک شرکت ایرانی تولید کننده تجیهزات شبکه است که ترانک‌های خود را با عنوان ترانکینگ البرز وارد بازار میکند. مرغوبیت این ترانکینگ چیزی از نوع مشابه لگراند فرانسوی کمترنیست. مرغوبیت بسیار عالی ولی هزینه بسیار پایین تر نسبت به برند لگراند باعث شده که بسیاری از متخصصان شبکه را به سمت خرید  این برند هدایت کند. این شرکت ترانک‌های خود را در اندازه  105*50 وارد بازار میکند.

ترانکینگ سوپیتا

شرکت سوپستا هم یک شرکت ایرانی  تولید کننده ترانک است که یکی از مرغوب ترین ترانک‌ها را به بازار عرضه میکند. این شرکت ترانکینگ‌های خود را در اندازه‌های  80*50، 100*50، 105*50 و 150*50 وارد بازار میکند.

این شرکت پایه‌هایی درون ترانک‌های خود تعبیه کرده است که امکان نصب پارتیشن بندی وجود داشته باشد. پارتیشن بندی به نظم هر چه بیشتر کابل‌ها کمک میکند. این برند برای کاربردهای خانگی و شرکت‌هایی که زیبایی اهمیت دارد مهم است چرا که این شرکت ترانک‌هایی با طرح چوب تولید میکند علاوه برآن طرح چوب برخی متعلقاتی که روی این ترانک قرار میگیرد نظیر کادر ماژول با نیزدر این شرکت تولید میشود.
مهم ترین ویژگی این ترانک استفاده از مواد با کیفیت نظیر PVC  است و به همین دلیل است که ترانک‌های این برند مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط محیطی دارند.

ترانکینگ دانوب

یکی از شرکت‌های ایرانی تولید کننده  ترانک‌های مرغوب، دانوب است.  من جمله شرکت‌هایی که سال‌ها است در زمینه  تولید تجهیزات پسیو شبکه فعالیت میکند.

اگر گفته میشود ترانکینگ‌های البرز شبیه ترانک‌های لگراند است در اینجا باید گفت ترانکینگ‌های دانوب شبیه ترانکینگ‌های شرکت اشنایدر هستند.

نکته جالبی که در مورد این برند وجود دارد این است که متعلقات ترانک های شرکت اشنایدر با این ترانک کاملا هماهنگ است.

مثلا اگر ترانک دانوب داشته باشید ولی متعلقات شرکت اشنایدر میتوانید از این متعلقات برای ترانک دانوب استفاده کنید.

ولی خود این شرکت متعلقات ترانک خودش را تولید میکند و پیشنهاد میشود برای هزینه کمترمتعلقات را نیز  از برند خود شرکت تهییه کنید. این شرکت ترانک‌های خود را در دو سایز دو سایز 101*50 و 80*50 راهی بازار میکند.

دربی که این شرکت برای ترانک‌های خود عرضه میکند درب سخت است. بسیاری کارکردن با درب‌های نرم را ترجیح میدهند چراکه انعطاف پذیرتر است و زیبایی آن دو چندان است.

ترانکینگ دیواری

حالتی را در نظر بگیرید که مجبور باشید که کابل‌ها را به دیوار متصل کنید. از آنجایی که  اتصال تک تک کابل‌ها به دیوار کاری دشواراست و ممکن است به کابل‌ها آسیب برساند. ترانک ابزاری است که  برای سازماندهی و  پوشش کابل و سیم‌های برق استفاده می‌شود.

گاها این کابل‌ها باید از دیوار عبور کنند به ترانکینگی که بر روی دیوارنصب میشود و برای سازماندهی کابل‌های که از روی دیوار به تجهیزاتی که نزدیک سقف هستند به کار برده میشود، تراکنیگ دیواری میگویند.

از این نوع ترانک برای پنهان کردن سیم کشی نامطلوب از دید استفاده میکنند. نصب آن بر روی دیوار آسان است.

ترانکینگ کف خواب یا دفنی

همان طورکه ازنامش پیداست این نوع ترانکینگ مناسب سازماندهی کابل‌هایی است که از زیرزمین یا زیر کف پوش کاذب رد میشوند.

بسته به موقعیت و شرایط از هر دو نوع ترانکینگ پلاستیکی دفنی و یا فلزی دفنی برای سازماندهی کابل‌ها در زیرزمین استفاده میکنند.

فیلدهای قابل نمایش را انتخاب کنید. بقیه فیلد ها مخفی خواهند شد
 • تصویر
 • کد محصول
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • دسترسی
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • ویژگی ها
 • فیلد دلخواه
مقایسه