ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

×

فیوز مینیاتوری لگراند

نمایش 1–12 از 21 نتیجه

فیلتر محصولات لگراند فلوک

show blocks helper

قیمت

محصول رنگ +

فیوز مینیاتوری چیست؟

قبل از این که در مورد بهترین برند فیوز مینیاتوری، رنج فیوز مینیاتوری، انواع فیوز مینیاتوری تک فاز، انواع فیوز سه فاز، تفاوت فیوز b و c و مواردی از این دست صحبت کنیم بهتر است تعریف کنیم که فیوز مینیاتوری چیست؟

فیوز مینیاتوری یا کلید مینیاتوری یک کلید الکتریکی است که به طور خودکار کار می‌کند. انواع فیوز مینیاتوری برای جلوگیری از آسیب به مدار الکتریکی در نتیجه جریان اضافی در نظر گرفته شده‌اند. آنها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در هنگام اضافه بار یا اتصال کوتاه به منظور محافظت در برابر خطاهای الکتریکی و خرابی تجهیزات، خاموش شوند.

ضرورت استفاده از فیوز مینیاتوری

نقش فیوز مینیاتوری حفاظت از مدار است و متعاقبا دستگاه در صورت بروز مشکل است. فیوز حاوی یک تکه سیم است که به راحتی ذوب می‌شود. اگر جریان عبوری از فیوز خیلی زیاد باشد، سیم گرم شده و ذوب می‌شود و مدار قطع می‌شود. فیوزهای مینیارتوری اجازه عبور جریان بیش از حد را نمی‌دهند.

لگراند تولیدکننده بهترین برند فیوز مینیاتوری است. تمام محصولات این برند از کیفیت بالایی برخوردارند. فیوز مینیاتوری لگراند یا کلید مینیاتوری لگراند با عکس العمل سریع از آسیب احتمالی به تجهیزات جلوگیری می‌کند.

درادامه به توضیح انواع کلید مینیاتوری لگراند فرانسه می‌پردازیم.

انواع کلید مینیاتوری لگراند بر اساس تیپ

فیوز مینیاتوری از نظر اندازه فیزیکی نسبتا کوچک و در کاربرد بسیار متنوع هستند. آنها در طیف گسترده‌ای از کاربردهای ولتاژ پایین مثل الکترونیک، ابزار دقیق، صدا، حفاظت از منبع تغذیه و غیره استفاده می‌شوند.

دو تیپ B,C کلید مینیاتوری لگراند فرانسه در بازار  پرکاربردتر است.

فیوزمینیاتوری لگراند نوع B

فیوزمینیاتوری لگراند تیپ B یک نوع رایج از فیوزمینیاتوری است که برای محافظت از مدارهای خانگی کم توان و کاربردهای مسکونی در برابر جریان اضافه و خطاهای اتصال کوتاه استفاده می‌شود.

فیوزمینیاتوری لگراند نوع B زمانی از مدار خارج می‌شود که جریان از 3-5 برابر جریان جریان بیشترشود. فیوز مینیاتوری تیپ B لگراند از آسیب دیدن تجهیزات متصل به فیوز جلوگیری می‌کند و قبل از این که جریان دستگاه را به مخاطره بیاندازد، جریان را قطع می‌کند.

فیوزمینیاتوری لگراند تیپ C

فیوزمینیاتوری لگراند تیپ C زمانی از مدار خارج می‌شود که جریان از 5 تا 10 برابر جریان واقعی عبور کند و در لوازم خانگی و تجاری مانند ترانسفورماتورها، مدارهای روشنایی فلورسنت و تجهیزات فناوری اطلاعات مانند رایانه‌های شخصی، سرورها و چاپگرها کاربرد دارد.

تفاوت فیوز b و c

همانطور که گفته شد تفاوت فیوز b و c در تحمل جریان است که ازآن می‌گذرد. فیوزمینیاتوری نوع B جریان 3-5 برابری را تحمل می‌کند ولی فیوزمینیاتوری تیپ C می‌تواند 5-10 برابر جریان را تحمل کند.

انواع فیوز مینیاتوری لگراند با توجه به جریان نامی

جریان نامی همان حداکثر جریانی مجازی است که فیوز میتواند آن را عبور دهد. جریانی بالاتر از این جریان سبب به کار افتادن فیوزمینیاتوری می‌شود.

برند لگراند فیوزمینیاتوری خود را در انواع رنج 6 تا 64 آمپری تولید می‌کند. در بازار زیرساخت برق ایران فیوز 32 آمپر لگراند، فیوز 16 آمپر لگراند و فیوز 64 آمپر لگراند که به ترتیب 32، 16 و 64 آمپر را عبور می‌دهند و اگر جریان عبوری از این مقدار بالاتر برود، فیوز قطع می‌شود، بسیار پرطرفدارهستند.

فیوز مینیاتوری لگراند شامل تک فاز، دو فاز و سه فاز است. تفاوت این سه در ساختار درونی آنهاست.

فیوز مینیاتوری تک فاز لگراند

ساختار درونی فیوزهای مینیاتوری تک قطبی  یا تک پل با یک سیم داغ و یک سیم خنثی سیم کشی می‌شوند. هنگامی که در مدار فیوز تک قطبی اضافه بار به وجود بیاید، فقط قطع کننده کار می‌کند. دو نمونه از لوازم/ مدارهایی که برای از فیوز مینیاتوری تک فاز لگراند می‌توان استفاده کرد شامل تهویه مطبوع مرکزی و خشک کن برقی است.

انواع فیوز مینیاتوری تک فاز

انواع فیوز مینیاتوری تک فاز شامل تیپ A,B,C,D است. علاوه بر آن رنج فیوز مینیاتوری با توجه به تنوع آمپر زیاد است و شامل انواع فیوز مینیاتوری سه فاز 1 تا 63 آمپر می‌شود.

فیوز مینیاتوری دو فاز لگراند

در ساختار فیوز مینیاتوری دو فاز، یک سیم خنثی، دو پل را به هم وصل می‌کند. وجود این سیم باعث می‌شود که اگر در هر یک از سیم‌های  قطب اتصال کوتاه ایجاد شد، جریان در هر دو فاز قطع شود.

کاربرد فیوز مینیاتوری دو پل

کاربرد فیوز مینیاتوری دو پل بیشتر در سرویس‌دهی به دو مدار 120 ولتی مجزا و یا سرویس‌دهی به یک مدار 240 ولتی مانند مدار AC مرکزی است. فیوزهای مینیاتوری 2 قطبی یا دو پل 32 آمپر لگراند برای حفاظت از اتصال کوتاه و اضافه بار مدار انشعاب و تجهیزات با عملکرد بالا 6 کیلو آمپر در 230/400 ولت AC طراحی شده‌اند.

فیوز مینیاتوری سه فاز یا سه پل لگراند

فیوز مینیاتوری لگراند سه فاز قابلیت اتصال سه فاز جداگانه دارد. خوبی این فیوز این است که در صورت بروز مشکل هر سه فاز قطع می‌شود. ساختمان‌های تجاری و صنعتی که از برق سه فاز استفاده می‌کنند کاندید اصلی انواع فیوز سه فاز هستند.

انواع فیوز مینیاتوری سه فاز

انواع فیوز مینیاتوری سه فاز شامل تیپ A,B,C,D است. رنج فیوز مینیاتوری با توجه به تنوع آمپر زیاد است و شامل انواع فیوز مینیاتوری سه فاز 1 تا 63 آمپر می‌شود.

باکس فیوز مینیاتوری

باکس فیوز مینیاتوری برای محافظت از سیستم در برابر خطاهایی مانند اضافه بار و اتصال کوتاه به کار برده می‌شود.

قیمت فیوز مینیاتوری لگراند فرانسه

قیمت فیوز مینیاتوری لگراند فرانسه به جریان نامی، تیپ و فاز آن بستگی دارد مثلا قیمت فیوز مینیاتوری سه فاز 63 آمپر لگراند تیپB با قیمت فیوز مینیاتوری سه فاز 63 آمپر لگراند تیپ C تفاوت دارد. همچنین طبیعی است که قیمت فیوز 16 آمپر لگراند با قیمت فیوز 25 آمپر لگراند و قیمت فیوز 32 آمپر لگراند متفاوت باشد. بنابراین تنوع قیمت فیوز لگراند زیاد است. 

لگراند از جمله برندهایی است که بهترین برند فیوز مینیاتوری نیز به شمار میرود. معمولا نمونه‌های تقلبی کالاهای برند در بازار زیاد است. بهترین روش برای اطمینان از اصل بودن کالا، خرید از نمایندگی برند لگراند و فروشگاه‌های معتبر است.

فروشگاه لگراند فلوک یکی از فروشگاه‌های معتبر در زمینه فروش زیرساخت برق و شبکه است که در عرضه محصولات اصل تاکید دارد.

کارشناسان لگراند فلوک آماده پاسخ گویی به شما عزیزان در مورد سوالات احتمالی در مورد قیمت فیوز لگراند یا محصولات سایت، نحوه ارسال و غیره هستند.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • تصویر
 • SKU
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • Availability
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • Attributes
 • Custom fields
مقایسه
preloader