ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

پچ کورد فیبر نوری LC – LC Multi Mode

admin
20 مهر 1400
دقیقه زمان برای مطالعه
پچ کورد فیبر نوری مالتی مود LC-LC
امتیاز بدهید

پچ کورد فیبر نوری

پچ کورد فیبر نوری، کابلی است که دو سر آن به کانکتور فیبر نوری متصل می شود. در واقع پچ کورد نوری کابلی است که با استفاده از آن می توان به جا به جایی اطلاعات اقدام کرد، به عبارت دیگر پچ کورد های فیبر نوری یک پل ارتباطی میان دستگاه های برقی و مخابراتی محسوب می شوند.

این کابل ها برای ایجاد ارتباط بین تجهیزات و قطعات در شبکه فیبر نوری استفاده شده که به آن پچ کیبل نیز اطلاق می شود. انواع مختلفی از پچ کورد های فیبر نوری با انواع کانکتورها،همچون LC ،FC ،SC ،ST،MU ،MTRJ و E2000 و غیره وجود دارد.

همان طور که اشاره کردیم پچ‌کورد‌های فیبرنوری، در برقراری اتصالات شبکه‌های فیبرنوری داخلی، نقش مهمی دارند. به طوری که از آن‌ها در بسیاری از سرورها و مراکز داده، که نیازمند سرعت و کیفیت بالای انتقال اطلاعات هستند، بکاربرده می‌شود.

همچنین به دلیل  امنیت و کارایی بسیار بالای پچ‌کوردهای فیبرنوری، از آن‌ها در بسیاری از شبکه‌های اساسی و زیرساخت‌ها نیز استفاده می‌شود. با توجه به استاندارد‌های مختلف این کابل ها در دسته‌بندی‌های مختلفی تولید می شوند. به عنوان نمونه می‌توان به تقسیم‌بندی بر اساس‌ نوع کابل مورد استفاده شده در ساختار پچ‌کورد‌ها، نوع روکش، نوع کانکتور متصل، نحوه انتقال سیگنال و همچنین نوع پولیش کانکتور‌ها، اشاره نمود.

پچ کورد فیبر نوری LC – LC Multi Mode

پچ کورد های فیبر نوری با در نظر گرفتن تعداد هسته یا کور کانکتور به دو دسته Simplex و Duplex تقسیم می شوند. همچنین با توجه به تعداد فیبر موجود در کابل به دو نوع سینگل مود (Single Mode ) و مالتی مود (Multi Mode ) دسته بندی می شوند. که فیبر سینگل مود نور را در یک جهت منتشر می کند. اما سرعت کمتری نسبت به فیبر مالتی مود دارد.

فیبر سینگل مود اصولآ در مسافت های طولانی تر کاربرد دارد. در حالی که کابل فیبر نوری مالتی مود مناسب برای اتاق مخابراتی، شبکه های سازمانی، شبکه های ذخیره سازی ابری، سرور farm ها، و غیره است.

پچ کورد مالتی مود داپلکس LC-LC دارای کانکتور تر از نوع lc که در دو انتهای کابل قرار میگیرد. در واقع پچ کورد LC با کانکتور LC خاتمه می یابد. نحوه اتصال این نوع پچ کورد، به صورت مکانیزم فشار و چفت است.

پچ کورد نوری نوع LC فرم کوچک دارد و باعث کاهش اشغال فضا می شود و این نوع به طور گسترده ای جهت نصب و راه اندازی مناطق پرتراکم و کم حجم بسیار کارایی دارد. نوع فیبر استفاده شده در این نوع پچ کورد از نوع سینگل مود است که در محیط های با لرزش بالا بکار گرفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

پچ کورد لگراند cat6 UTP با تست فلوک

 پچ کورد لگراند cat6 UTP با تست فلوک

پچ کوردها (Patch Cord) یکی از ملزومات اصلی دنیای شبکه‌ محسوب می شوند که در گروه تجهیزات ...
admin
25 بهمن 1400

برند نگزنس

درباره برند برند نگزنس برندی فرانسوی است که در زمینه فیبرنوری و کابل های مسی فعالیت میکند. کابل ...
admin
03 مرداد 1400
پچ کورد cat6 UTP نگزنس

پچ کورد cat6 UTP نگزنس دارای تست فلوک

پچ کورد یا پچ کابل پچ کورد از مهمترین قسمت های شبکه بشمار میرود که میتواند کارایی شبکه ...
admin
25 بهمن 1400
فیلدهای قابل نمایش را انتخاب کنید. بقیه فیلد ها مخفی خواهند شد
 • تصویر
 • کد محصول
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • دسترسی
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • ویژگی ها
 • فیلد دلخواه
مقایسه
preloader