درباره ی کابل های فیبر نوری چه می دانید؟ کابل فیبر نوری 2 کور دراپ

کابل فیبر نوری

کابل شبکه:

به مجموعه ای از سیم ها که از جنس مس یا شیشه هستند کابل شبکه گفته می‌شود. از کابل شبکه برای اتصال و انتقال داده و اطلاعات میان کامپیوترها و روترها و سوییچ ها و همچنین شبکه های استورج SAN استفاده می‌شود. به عبارتی رابط میان دستگاه‌ها جهت اتصال و انتقال داده می باشد که در بستر شبکه انجام می شود و اطلاعات در این کابل بین مبدا و مقصد در جریان است.

کابل‌هایی که بمنظور اتصال دستگاه‌هایی همانند سوئیچ‌ها، روترها و کامپیوترهای شخصی جهت انتقال داده استفاده می‌شوند، کابل اترنت هستند. از کابل اترنت نیز در شبکه محلی (LAN)، شبکه جهانی (WAN) و شبکه شهری (MAN) استفاده می‌شود.

رایج‌ترین و اقتصادی‌ترین نوع سیم شبکه، کابل زوج به هم تابیده (Twisted Pair) است. این کابل از چهار زوج سیم رنگی به هم تابیده شده تشکیل شده است. قطر هر کدام از سیم‌ها میانگین بین 0.4 تا 0.8 میلیمتر می باشد. این نوع کابل دارای چهار رنگ اصلی است: آبی، قهوه‌ای، نارنجی و سبز. که هر یک از این سیم‌ها با یک سیم سفید رنگ به هم تابیده شدند.

کابل شبکه از نظر جنس

دو نوع اصلی کابل ها در شبکه های LAN است.

 • کابل شبکه مسی
 • کابل شبکه فیبر نوری

کابل های فیبر نوری:

این کابل‌ها از یک رشته باریک و بلند شفاف همانند شیشه و پلاستیک تعبیه شده اند تا نور را انتقال دهند. در واقع نور از یک سر این رشته وارد شده و از سر دیگر خارج می شود. جهت تولید فیبر نوری، ابتدا ساختار آن در یک میله شیشه‌ای موسوم به پیش‌سازه از جنس سیلیکا ایجاد گردیده و سپس در یک فرایند جداگانه این میله کشیده شده تبدیل به فیبر می‌شود. از کابل های فیبر نوری در شبکه های پر سرعت استفاده می شود و گران‌قیمت هستند. در جاهایی که ظرفیت بالا نیاز داریم مثل بیمارستان ها، فرودگاه ها، بانک ها و یا به پهنای باند بالا نیازمندیم مثل: مراکز داده، کابل فیبر نوری انتخاب مناسبی است چراکه سرعت بسیار بالایی دارد و حجم بالایی داده را انتقال می‌دهد. در مخابرات، حسگرها، موارد پزشکی، موارد نظامی و در روشنایی کابل فیبر نوری بسیار کاربرد دارد.

کابل فیبر نوری 2 کور دراپ

کابل فیبر نوری 2 کور دراپ از 2 کور هسته فیبر نوری برخوردار است و این فیبر از نوع سینگل مد می باشد. روکش این دراپ فیبر نوری از جنس LSZH که فاقد هالوژن است، تولید شده و دارای رنگ مشکی می باشد. دراپ کابل فیبر نوری 2 کور مجهز شده و جهت مصارف خارجی ساختمان استفاده می شود و بصورت هوایی، کانالی و دفنی نیز قابل نصب است.

از این نمونه کابل ها جهت ارتباط میان مراکز محابراتی تا پست های FTTH  و ترمینال های نوری در سیستم FTTH نیز بکار برده می شود. از ویژگی های این محصول تحمل فشار بالای 1000 نیوتن می باشد. هسته مرکزی این کابل  غیر فلزی و از جنس FRP که از الیاف رزین شده می باشد تشکیل شده است. همچنین انعطاف پذیری خوب برای سرعت و سهولت نصب، نارسایی الکتریکی، مقاومت بالا و دوام بالا از مزایایی FRP بشمار میرود.

 

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ×
  واتساپ
  اینستاگرام
  تماس
  پشتیبانی در پیام رسان ها

  منوی اصلی